Výlety

Krásy Jizerských hor

Bedřichov

Když se řekne Bedřichov, vybaví se každému především běžky, udržované tratě a lyžařský areál.

Po zbytek roku je nabídka snad ještě daleko pestřejší.  Nad Bedřichovem na vás čeká kamenná rozhledna Královka s dětským hřištěm a výbornou restaurací.  Co se týká restaurací, v naší blízkosti najdete také vyhlášenou Prezidentskou i Šámalovu chatu. Na rodiny s malými dětmi je v Bedřichově obzvláště pamatováno.  Vydat se můžete hned na několik naučných stezek, například po Mravenčí, za vílou Izerínou, k bedřichovskému viklanu nebo do oblíbeného lanového parku.

Těšíme se na vás.

Jizerská magistrála

V současné době mají lyžaři na Jizerské magistrále na výběr z více než 170 kilometrů oblíbených terénů v Jizerských horách. Koncem roku 1999 dala obec Bedřichov podnět k založení společnosti Jizerská, o. p. s., která se stará o úpravu běžeckých tras v Jizerských horách. Tratě mají v České republice dlouhou historii, která začala již v roce 1984! Místo toho, aby lyžaři dostávali finanční prostředky od měst a obcí a sponzorů, přispívají na rozvoj běžeckých tratí tím, že se podílejí na jejich úpravě. 

Přehrada Bedřichov

Nejvýše položená přehrada v Čechách na Černé Nise 3 km severně od Bedřichova splynula za sto let své existence s okolní horskou přírodou. Vodní nádrž Bedřichov (někdy nazývána přehrada na Černé Nise nebo Bedřichovská přehrada) postavená v letech 1902–1906 na stejnojmenném říčce, která pramení na úbočí Olivetské hory v nejvyšších partiích Jizerských hor, se nachází 3 km severně od Bedřichova. Dostanete se k ní však jen pěšky, na lyžích nebo na kole. V letním období poskytuje možnost klidného koupání  v zimě lze po její zamrzlé hladině jezdit na běžkách.

Přehrada Josefův Důl

Jedná se o největší vodní dílo v Jizerských horách. Sypaná hráz je dlouhá 720 m, 
vysoká 43 m a zadrží 23 milionů m3 vody (více než všechny ostatní jizerskohorské přehrady dohromady) a přehradní jezero má plochu 1,38 km2. 
Přehrada slouží k zásobování Liberecka a Jablonecka pitnou vodou, k výrobě elektrické energie a jako ochrana před povodněmi. 
Poblíž hráze stojí šedesátimetrová odběrná věž, od níž vede 2.440 metrů dlouhá podzemní štola, 
která se táhne až sto třicet metrů pod horským hřbetem a ústí v úpravně vody v Bedřichově. 

Vodopády Jedlové

Vodopády na říčce Jedlová patří mezi nejkrásnější turistické cíle Jizerských hor.  Najdete je nedaleko Josefova Dolu, známého rekreačního střediska v Jizerských horách. Z Josefova Dolu se k vodopádům na Jedlové dostanete po modré turistické značce a přímo kolem vodopádů vás provede naučná stezka, která je 2 km dlouhá a vede celým sevřeným údolím říčky Jedlová. Na 9 zastaveních se seznámíte s přírodními krásami zdejší rezervace, dozvíte se o vodopádech i o zdejších skalních útvarech.

Zoo Liberec

Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší zoologická zahrada v České republice. V jejím 13 hektarovém areálu je chováno více než 170 druhů zvířat. V zatím nejúspěšnějším roce 1989 ji navštívilo přes 460 000 osob. Mezi jejími největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.Liberecká zoo je  ideální pro celoroční výlety rodin s malými dětmi. Příjemné prostředí na úpatí Jizerských hor doplňují četná občerstvení.

Ještěd

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací.  Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Tyto krásy si můžete užít jak v létě tak i v zimě kdy na  se na vrchol můžete vydat  pěšky . za krásného počasí je vídět i krásně do polska  a na celé Jizerské hory 
Na vrcholu Ještědu byl již v minulosti hotel, televizní vysílač. Ještěd má bohatou historii křížů. První kříž byl vytvořen z kamene a sloužil až do svého zániku v roce 1812. V dalších letech se používaly dřevěné kříže, ale od roku 1834 je nahradily kříže kamenné. Současný kříž byl postaven v roce 1990 na základě předchozího kříže, který byl na pokyn bývalého komunistického předsedy libereckého národního výboru tajně odstraněn.

Marcela Sehnoutková
Bedřichov 304
468 12   Bedřichov

Telefon:  +420 776 363 528

E-mail:   info@sehnoutkovi.cz

©2022 Penzion Sehnoutkovi